»rieLa«
Sitemizde daha iyi bir hizmet istiyorsanız lütfen üye olunuz...
»rieLa«
»rieLa«
Sitemizde daha iyi bir hizmet istiyorsanız lütfen üye olunuz...
»rieLa«
»rieLa«
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
»rieLa«

~ Bizler İçin Ortak Dünya ~

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Psp de Simli banner yapımı

3 posters
YazarMesaj
BusraKiz
Moderatör
Moderatör
BusraKiz

Kadın
Ruh Halin : Psp de Simli banner yapımı Karams10
En sevdiği hayvan? : ejderha

Psp de Simli banner yapımı Empty
MesajKonu: Psp de Simli banner yapımı   Psp de Simli banner yapımı EmptyC.tesi Şub. 07, 2009 9:53 pm

Seraplaherseyyy den alıntı..!!

window.google_render_ad();

EVvet beklenen zaman geldi sanırım... bi rblogcu arkadaşımıza yapmış olduğum banenrin adım adım işlemini sizlerle paylaşıyorum..

ilk işlem olarak

1.Jasc animation shop proğramını açıyoruz.Üzerinde çalışacağımız resmi alıyoruz.File...open. resim programd aaçıldı benim resmim hareketli olduğu için 3 adet olarak açıldı. normalde resimler 1tane olur...

2.Şayet 1resminiz varsa psp programında resmi açıp üzerinde kursörü sağ tuş tıklayıp,2 kere duplicate yapıyoruz.3 layerimiz oldu.

Resmi asde açtık. ilk resmin üzerine mausla tıklayıp önce ctrl tuşuna basılı tutarak ctrl+a yapıyoruz daha sonra ctrl+c yapıp psp de mausun sağ tuşuna basarak çıkan 2secenekten üsttekini tıklıyoruz.

Psp de Simli banner yapımı Ads305zsa1
not: Resminiz 1teneyse PSP de resmi açıyoruz sağ trafta çıkan göze mausun sağ tuşuna basıp PROMATE BACKGROUND LAYER i tıklayıp çıkan seçenege ok diyoruz. Daha sonra göz üzerine mausun sağ tuşuna basıp çıkan şecenekelrden DUPLİCATE yi tıklıyoruz. 2 göz oldu. 3. göz içinde en üstteki gözü sağ tuşa basarak DUPLİCATE yı tıklıyoruz ve 3 gözümüz oluyor...
Psp de Simli banner yapımı Ads305zey4
3.Resmimizi psp programına aldık..
Psp de Simli banner yapımı Animation1bh1
Gördüğünüz gibi sağ köşede 3adet göz var bunun sebebi 3 ayrı resim benimki hareketliydi zaten.
ilk olarak üstteki gözleri kapatarak işleme başlıyoruz resim deki gibi.

Psp de Simli banner yapımı Animation2ql5
4.Sol kısımdaki tabloda (resimde görülen kısmı )tıklıyoruz ve resimin üzeirnd ehangi kısımlara ışıltı vermek istiyorsanız o kısımları klavyemzideki shift tuşuna basılı tutarak işaretliyoruz. shift tuşuna basmazsanız işaretleme olmaz.işaretle bittikten sonra elimizi shift tuşundna çekiyoruz.
Psp de Simli banner yapımı Animation3yd6
5. Üst kısımdaki tablomuszdan Adjust...Add/remove Noise...Add noise seçiyoruz.

Psp de Simli banner yapımı Animation4so0
6. çıkan pencerede ki ayarları benim yaptığım gibi 35 olarak ayarlayıp ok. basıyoruz.
Psp de Simli banner yapımı Wol_errorResim küçültülmüştür. Orjinal boyutu için tıklayın. Resmin orjinal ölçüsü 548x474 ve 68KB dır.kaynak: www.sanalda1numara.com
Psp de Simli banner yapımı Animation5bu6
7. önceki işlemde sağ taraftaki 3tane gözün en alttaki açıktı şimdi onu kapatıp(resimdeki gibi) 2. gözü açıyoruz.ve üstteki şşlmein aynısını tekrarlıyoruz.
Adjust...Add/remove Noise...Add noise seçiyoruz. ve ayarımızı bu kez 45 olarak ayarlayıp ok. diyoruz.
8. işlem bitince 2. gözü kapatıp 3. açıyoruz ve üstteki işlkemlerin aynısını yapıyoruz. bu kez ayarımız 55 olacak ve ok diyoruz ve ışıltı işlemimiz bitiyor. ve 3gözümüzüde kapatık, yıkarıdan aşagıya tüm gözleri acıyoruz...

Psp de Simli banner yapımı Animation6wy1
9. İşlemizimiz sonunda selection/ selec none yi tıklayıp işlemi bitiriyoruz.

10. 2.işelem geçiyoruz. Şimdi ışıltı verdiğimiz resmin ilk gözü açık olacak sekilde üstteki 2 gözü tekrardan kapatıyoruz.

Psp de Simli banner yapımı Animation8zc4
11. File /new diyoruz ve boş bir sayfa açıyoruz.(üstte resim var) çıkan tablodaki genişlik ve uzunluğunu resminiizn boyutuna göre numara verebilirsiniz ben 500-500olarak yazdım ama bu resim daha ufak. Rakamları yazıp ok diyoruz.
Psp de Simli banner yapımı Animation10fz3
12. Sayfamız açıldı. Sağ kısımda renk butonumuz var. Okla işaretlediğim kısıma mausl atıkladığımız zaman METARİAL isimli bir pencere açılır. Okısımda benim ekelmiş olduğum glitterler var. sizlere nasıl eklendiğini anlatıcam. Çıkan tabloda PATTERN tıklıyoruz renkli glittirmızın yanınd aok işareti var onu tıklayıp istediğimiz rengi seçip ANGLE ayarını 0 olarak ayarlayıp ok basıyoruz..

Psp de Simli banner yapımı Wol_errorResim küçültülmüştür. Orjinal boyutu için tıklayın. Resmin orjinal ölçüsü 537x568 ve 42KB dır.kaynak: www.sanalda1numara.com
Psp de Simli banner yapımı Animation9nv0

13. Sol kısımda bulunan BOYAMA kutusuna tıklatıp önceden açmış olduğumuz boş sayfaya 1defa tıklayıp bpyuyoruz.
Psp de Simli banner yapımı Animation11ee0
14. Tablomuzun içi boyandı ilk rengimiz pembe. Dier resmimize geçiyoruz. gözü açık olan resmimizin üzerine 1defa tıklayıp(sol kısımdaki ok tuşuna basmadan tıklamayınız) ctrly ye basılı tutup aynı anda C ye basıyoruz CTRL+C diyoruz ve pembe ile boyamış olduğumuz sayfanın üzerine gelip CTRL+E DİYEREK YAPIŞTIRIYORUZ.
Psp de Simli banner yapımı Wol_errorResim küçültülmüştür. Orjinal boyutu için tıklayın. Resmin orjinal ölçüsü 580x465 ve 67KB dır.kaynak: www.sanalda1numara.com
Psp de Simli banner yapımı Animation12go1
15. Resmimiz yapıştı. Daha sonra SELECTİONS/MODİFY/EXPAND ta basıyoruz.
Psp de Simli banner yapımı Animation12pg6
(1tek resim ekliyorum. kenarındaki renk sizi yanıltmasın...) Tablomuzda gördüğünüz gibi resmin kenarları çerceve şeklinde oldu. Alttaki ayarı ben 3 yaptım isterseniz 5-7-10 yada kaç isterseniz nekadar çok sayı kenarlar okadar geniş oluyor. Ayarları yapıp ok diyoruz.
16. İlk resimdeki işlemimiz bitti. Yapmış olduğumuz resmin üzerine gelip CTRL+C tuşuna basıp AS yani diğer programımıza geçiyoruz. ve resmi as ye kopyalıyoruz.

Resmimiz AS ye kopyalandı.
Psp de Simli banner yapımı Animation42sg7
Şimdi PSP ye geri dönüyoruz.Işıltı verdiğimiz resim dışındaki sayfayı kapatıyoruz. 1. gözü kapatı 2. gözümüzü açıyoruz. 11. satırda anlattığım işlemleri tekrar yapıyoruz. Yeni bir sayfa açıyoruz. Renk tablosundan (benim resmime göre) mavi rengi seçip
Psp de Simli banner yapımı Wol_errorResim küçültülmüştür. Orjinal boyutu için tıklayın. Resmin orjinal ölçüsü 547x500 ve 46KB dır.kaynak: www.sanalda1numara.com
Psp de Simli banner yapımı Animation11xk3
ANGLE ayarını bu kez 25 olarak ayarlıyoruz.Ok diyoruz ve sayfamızın içini boyuyoruz.1.GÖZÜ KAPATIP 2. gözü açtığımız resmin üzerine tıklayıp CTRL+C tuşlarına basarak boyamış olduğumuz sayfanın üzerine gelip CTRL+E tuşuna basarak resmimizi yapıştırıyoruz.
15 ve16. satırdaki işlemelri tekrar uyguluyoruz. İşlem bitince remin üzerine gelip CTRL+C tuşuna basarak AS programına geçip daha önceden eklemiş olduğumuz resmin üzerine 1defa tıklayıp CTRL+L tuşuna basarak resmin hemen yanına yapışmasını saglıyoruz...

17. PSP ye geçiyoruz ve ışıltı verdiğimiz resim haricindeki diğer sayfayı kapatıyoruz. yeni bir sayfa açıyoruz. Işıltı verdiğimiz resmimizin 2.göünü açmıştık şimdi 1ve 2 kapalı 3 göz açık olacak şekilde gözü açıyoruz.
Psp de Simli banner yapımı Animation43sj5
önceki işlemlerin aynısını yapıyoruz Renginizi isteğe göre seçin ve bu kez ayarını 35 yapın..Boş sayfayı boyayın. YANİ DİĞER İŞLEMLERİN AYNISINI BU RENK İÇİNDE UYGULAYIN. İşlem bittikten sonra CTRL+C tuşuna basıp AS ye geçip resmimize 1defa tıklayıp CTRL+L tuşuna basarak yanyana yapışmasını sağlayın...
Psp de Simli banner yapımı Animation14zq5
18. 3 işleme geçiyoruz...

PSP progrmına geri dönüyoruz. AS açık kalacak. PSP deki tüm sayfaarı kapatıyoruz hiç bir şey kalamayacak. yeni bir sayfa açıyoruz.boyut hiç önemli değil yazı yazacağız.

Psp de Simli banner yapımı Animation46lo1
sol kısımdaki tbalomuzda A tuşuna basıyoruz yukarıdaki tablodanda SELLECTİON u işaretleyip yazımıızn karekterini ve boyutunu ayaraldıktan sonra sayfamızın üzerine tıklayıp istediğimiz yaızyı yazıp APPLY e basıyoruz. Yazımzı kenarları yanıp sönen çizgiler şeklinde hazır.
Psp de Simli banner yapımı Animation49yp6
sağ kısımdaki rengi tıklayıp METARİAL penceresindeki renk seçeneğimizi saçip ANGLE yarını 0 olarak ayarlayıp ok basıyoruz. Daha sonra BOYAMA KUTUSUNU tıklayıp yaımızın içini dolduruyoruz.İşlem bittikten sonra CTRL+C tuşuna basıp AS programına geçiyoruz ve boş kısma yapıştırıyoruz.1. işlemimiz bitti.
Psp de Simli banner yapımı Animation51fx9

19. PSP programına geri dönüyoruz yazdığımız yazıyı eski haline getiriyoruz.
Psp de Simli banner yapımı Animation52dj0
yazı eski haline geldi ..Tekrar renk penceresini açıp 2. rengimizi seçiyoruz.ve tüm işemleri tekrarlıyoruz. Mavi rengimizi seçerken ANGLE rakamını 15 yapıyoruz ve yazımızın içini boyama tuşuyla boyuyoruz. 2. yazımızda hazır.CTRL+C tuşuna basarak AS deki yazımızın üstüne 1defa tıklayıp CTRL+L tuşuna basarak yanına yapışmasını sağlıyoruz.
Psp de Simli banner yapımı Animation53va2
20.PSP proramına geri dönüyoruz. .3.yazı içinde aynı işlemleri tekrarlıyoruz. Rengimizi seçtikten sonra ANGLE rakamını 25 olarak ayarlayıp yaızmızın içini boyayıp CTRL+C yaparak AS deki yazımıızn züeirne 1defa tıklayp CTRL+L tuşuna basarak yanına yapışmasını sağlıyoruz...
Psp de Simli banner yapımı Animation22ck8
EVET İŞTE RESİMLERİMİZİN YAN YANA YAPIŞMIŞ SON HALİ BU.
AS DEYİZ VE yazmış olduğumuz ışıltılı yazımızın en başındaki yazıya 1defa tıklayıp CTRL+A tuşuna basarak 3 yazıyıd aişaretlemiş oluyoruz maus yardımıyla ilk yazıya tıklayarak resmin üzerine sürüklüyoruz.
21.
Psp de Simli banner yapımı Wol_errorResim küçültülmüştür. Orjinal boyutu için tıklayın. Resmin orjinal ölçüsü 589x672 ve 71KB dır.kaynak: www.sanalda1numara.com
Psp de Simli banner yapımı Animation23sa1
File save as diyoruz ve resmimizi kaydediyoruz...
Psp de Simli banner yapımı Animation55ux3Tuşuna basarak resmimizin son halini görebilirsiniz.
Psp de Simli banner yapımı Seraplaherseyyysihirligez9

EVET SİZ ŞİMDİ OOO BU NEKADARDA ZOR İŞMİŞ DİYECEKSİNİZ ..(ÖYLE TAHMİN EDİYORUMPsp de Simli banner yapımı 171538) ASLIND AOKADAR UZUN VE ZOR DEĞİL ÇOK SADE BİR DİLLE ANLATTIM ADIM ADIM YANİ HERKES BUNU YAPABİİLİR İNANIYORUM...
HADİ BAKALIM SİZLERE KOLAY GELSİN...

ÖNEMLİ:Psp ye herhangi bir şey aldığımız zaman ilk yapmamız gereken,layer tablomuza bakmak.Layer tablomuzda ''backgrount'' yazısı varsa,yazının üzerinde kursörü sağ tuş yapıp,çıkan panodan ''promate backgrount layer'' seçiyoruz.Outo actions çıkar,ok diyoiyoruz. Layer yazımız her zaman ''raster1,raster2 .... gibi olmalıdır.Backgrount olursa psp proğramının bazı özellikleri çalışmaz.
Ben bu derste yapmamışım.Ama siz her zaman uygulayın.
http://busrakiz.blogcu.com
Perfect Girl x]
Gelişmiş Üye
Gelişmiş Üye
Perfect Girl x]

Kadın
Ruh Halin : Psp de Simli banner yapımı Ac10
En sevdiği hayvan? : güvercin
Kişisel Durum : **Rihanna**

MesajKonu: Geri: Psp de Simli banner yapımı   Psp de Simli banner yapımı EmptyC.tesi Şub. 07, 2009 9:56 pm

TeşekkürLer
BusraKiz
Moderatör
Moderatör
BusraKiz

Kadın
Ruh Halin : Psp de Simli banner yapımı Karams10
En sevdiği hayvan? : ejderha

MesajKonu: Geri: Psp de Simli banner yapımı   Psp de Simli banner yapımı EmptyC.tesi Şub. 07, 2009 9:57 pm

birşey değil canım
http://busrakiz.blogcu.com
MutLu_MeLanqoLiq
Gelişmiş Üye
Gelişmiş Üye
MutLu_MeLanqoLiq

Kadın
Ruh Halin : Psp de Simli banner yapımı Eglenc10
En sevdiği hayvan? : tavşan

MesajKonu: Geri: Psp de Simli banner yapımı   Psp de Simli banner yapımı EmptySalı Tem. 07, 2009 5:56 pm

Çok basit bir ders zorluğu falan da yok. Very Happy
Teşekkürler..

Psp de Simli banner yapımı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-